O nas

AKSON jest firmą ściśle związaną z przemysłem opakowaniowym, będąc przede wszystkim producentem form na elementy opakowań do następujących technologii:
- IM formy wtryskowe - nakrętki, nasadki, pokrywki, zamknięcia flip top, słoiki,
- EBM formy rozdmuchowe - butelki, kanistry, pojemniki,
- ISBM zespoły narzędzi wtryskowo-rozdmuchowych z rozciąganiem - butelki PET,
- IBM zespoły narzędzi wtryskowo-rozdmuchowych - butelki.

"Znacznie więcej niż narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych" to motto naszego działania. Rozumiejąc potrzeby rynku, AKSON wykonuje nie tylko formy do produkcji opakowań, ale także projektuje opakowania poprzez wszystkie fazy projektu, to znaczy: opracowanie idei opakowania, studium kształtu, studium wykonalności, dokumentację modelu, optymalizację, stworzenie ostatecznej dokumentacji 3D i 2D oraz określenie wymagań technicznych opakowania.

Naszym niewątpliwym osiągnięciem jest opracowanie i uruchomienie produkcji wystandaryzowanych trzpieni rozdmuchowych, jednego z niezbędnych narzędzi w procesie produkcji opakowań w technologii wytłaczania z rozdmuchem (EBM).

Posiadamy także własny oddział przetwórstwa tworzyw sztucznych wyspecjalizowany w produkcji elementów opakowań metodą wtrysku. Znaczna część produkcji to wszelkiego rodzaju zamknięcia: nasadki, nakrętki oraz nasadki do perfum wykonane z Surlynu.

Przykładowe Realizacje

Dane kontaktowe

Adres: ul. Grunwaldzka 32,
  85-236 Bydgoszcz, Polska
Telefon: +48 52 322 60 76
FAX: +48 52 322 60 76
E-mail: akson@akson.eu
Dojazd Mapka Google